Kategori: Dansefeber 08

Første livesending

I kveld braker det løs i Lillestrøm, og de første 12 finalistene skal i ilden, og overbevise dommerne nok en gang om at de fortjener å gå videre i kampen om å bli Skandinavias beste danser, og ikke minst må de overbevise oss seere!

Her er kveldens deltakere:

  • Huyen Huynh og Mario Perez Amigo ~ street/hiphop ~
  • Ching a ling – Missy Elliott
  • Koreograf: Thomas Benstem
  • 829 49 201 – SMS 1 til 26700
  • mh
  • Andrea Schirmer og Marvin Spahi ~ salsa ~ Everything I can't have – Robin Thicke
  • Koreograf: Jazzy (Salsa koreografen fra SVD)
  • 829 49 202 – SMS 2 til 26700
  • am
  • Trinh Nguyen og Martin Gæbe ~ lyrisk jazz ~ Beautiful – MeShell NdegeOcello
  • Koreograf: Sãbina Dalfjell
  • 829 49 203 – SMS 3 til 26700
  • mt
  • Stinna Rosemary Shaktiva og Yngvar Martin Halvorsen ~ street/hiphop ~ Señorita – Justin Timberlake
  • Koreograf: Thomas Benstem
  • 829 49 204 – SMS 4 til 26700
  • ys
  • Mynte Lagoni og Daniel Koivuen ~ moderne jazz ~ Tea -Øivind Andersen Sjøvoll
  • Koreograf: Tine Aspaas
  • 829 49 205 – SMS 5 til 26700
  • md
  • Emma Hedlund og Egor Filipenko ~ cha cha ~ Get this party started – Shirley Bassey
  • Koreograf: Bjørn Holthe
  • 829 49 206 – SMS 6 til 26700
  • ee
  • (Alle foto: Kanal5.se)
    Som vanlig koster det kr 5 pr. stemme, og du kan stemme på alle uavhengig av nasjonalitet!
    Man kan kun stemme frem til ca 21.00
    (Uthevet skrift – direkte videre
    Kursiv skrift – solo
    Understreket – de som røk ut)

    Solo dansere:
    Mario ~ Rubber Bullet kiss – Motorcrossmadness
    Huyen ~ What love is – Mary J Blidge
    Yngvar ~ Right here, right now – Fatboy Slim
    Stinna ~ Footballer's wife – Amy Macdonald
    Marvin ~ We gonna win – Miri Bin-Ari
    Andrea ~ Stickwithu – Pussycatdolls

    De resterende 12 finalistene skal opptre i et fellesnummer ~ Freakshow – Britney Spears

  • Daniel Sarr
  • Geir Gundersen
  • Mona Jeanette Berntsen
  • Siv Gaustad
  • Sergio Benvindo Junior
  • Robin Peters
  • Sandra Vahter
  • Philip Benjamin Jenkins
  • Marie Sol Sandberg
  • Anete Jensen Bach
  • Ronnie Morgenstjerne
  • Suzanna Asovic
  • Første del av sendingen er fra kl 20.00-21.00 så er det pause frem til kl 22.00 hvor det blir en halvtime med stemmeopptelling, solodans og resultater!
    De tre parene som får minst seerstemmer skal danse solo, og deretter bestemmer juryen seg for fire av de seks, som må reise hjem.

    Ha mobilen klar, og stem i vei;-)

    Finalistene

    OPPDATERT 7.april!

    Slik foregår livesendingene:

    De 24 finalistene deles inn i par, og får utdelt hver sin dansestil. I første livesending, torsdag 10.april får vi se 12 av de 24 finalistene, og fire dansere ryker ut, og åtte blir igjen til neste runde. Torsdag 17.april får vi se de resterende 12 på scenen og samme prosedyre gjentas.
    Vi står da igjen med 16 finalister som møtes på scenen i Lillestrøm torsdag 24.april. Deretter må to stykker forlate scenen og skjermen hver uke helt til vi står igjen med 3 finalepar, et fra hvert land torsdag 29.mai. Hvilke dansere som kommer lengst avgjøres som før av oss tv seere gjennom sms og telefonstemmer.
    Så lad telefonen og gjør deg klar, det er nå det virkelig begynner!

    En av disse blir Skandinavias beste danser 2008:

    Navn Nasjonalitet Danset 1.audition Link til 1.audition

    Finalistene

    OPPDATERT 7.april!

    Slik foregår livesendingene:

    De 24 finalistene deles inn i par, og får utdelt hver sin dansestil. I første livesending, torsdag 10.april får vi se 12 av de 24 finalistene, og fire dansere ryker ut, og åtte blir igjen til neste runde. Torsdag 17.april får vi se de resterende 12 på scenen og samme prosedyre gjentas.
    Vi står da igjen med 16 finalister som møtes på scenen i Lillestrøm torsdag 24.april. Deretter må to stykker forlate scenen og skjermen hver uke helt til vi står igjen med 3 finalepar, et fra hvert land torsdag 29.mai. Hvilke dansere som kommer lengst avgjøres som før av oss tv seere gjennom sms og telefonstemmer.
    Så lad telefonen og gjør deg klar, det er nå det virkelig begynner!

    En av disse blir Skandinavias beste danser 2008:

    Navn Nasjonalitet Danset 1.audition Link til 1.audition

    Finalistene

    Navn Nasjonalitet Danset 1.audition Link til 1.audition

    Finalistene

    Navn Nasjonalitet Danset 1.audition Link til 1.audition

    03.apr.2008

    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619877
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619878
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619876
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619879
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619882
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619883
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619881
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619880

    03.apr.2008

    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619877
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619878
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619876
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619879
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619882
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619883
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619881
    http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619880

    Finalistene

    Mona Norge Hip Hop http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619877
    Trinh Norge Jazz http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619878
    Siv Norge Jazz http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619876
    Huyen Norge Hip Hop http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619879
    Yngvar Norge Breaking http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619882
    Geir  Norge Ballroom http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619883
    Egor Norge Ballroom http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619881
    Daniel Norge Hip Hop http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619880

    Finalistene

    Mona Norge Hip Hop http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619877
    Trinh Norge Jazz http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619878
    Siv Norge Jazz http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619876
    Huyen Norge Hip Hop http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619879
    Yngvar Norge Breaking http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619882
    Geir  Norge Ballroom http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619883
    Egor Norge Ballroom http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619881
    Daniel Norge Hip Hop http://www.tvnorge.no/programportaler/dansefeber/so_you_think_you_can_dance_-_scandinavia/Mot_finalistene/Norske_finalister/4619880