Kategori: Skal vi danse sesong 4

Snart fredag igjen :-) – Jenny kommer ikke tilbake

Paso Doble og slowfox står på programmet når de ni finalistene skal kjempe om dommerpoeng og seerstemmer i tredje runde i Skal vi danse.

Rekkefølgen er slik:

1. Tor og Maria danser paso doble ~ «Granada». 3 til 26400

2. Siri og Lars-Alexander danser slowfox ~ «Cheek to Cheek» 10 til 26400

3. Hans Petter og Gyda danser slowfox ~ «A Foggy Day». 2 til 26400

4. Gaute og Elena danser paso doble ~ «The Spaniard that blighted my life» 4 til 26400

5. Hanne og Asmund danser slowfox ~ «Have you meet miss Jones» 5 til 26400

6. Tore Andre og Nadya danser slowfox  ~ «They can't take that away from me» 11 til 26400

7. Lene Alexandra og Tom-Erik danser paso doble ~ «Viva» 1 til 26400

8. Mikkel og Therese danser slowfox ~ «I Wanna be Loved by you» 6 til 26400

Snart fredag igjen :-) – Jenny kommer ikke tilbake

Paso Doble og slowfox står på programmet når de ni finalistene skal kjempe om dommerpoeng og seerstemmer i tredje runde i Skal vi danse.

Rekkefølgen er slik:

1. Tor og Maria danser paso doble ~ «Granada». 3 til 26400

2. Siri og Lars-Alexander danser slowfox ~ «Cheek to Cheek» 10 til 26400

3. Hans Petter og Gyda danser slowfox ~ «A Foggy Day». 2 til 26400

4. Gaute og Elena danser paso doble ~ «The Spaniard that blighted my life» 4 til 26400

5. Hanne og Asmund danser slowfox ~ «Have you meet miss Jones» 5 til 26400

6. Tore Andre og Nadya danser slowfox  ~ «They can't take that away from me» 11 til 26400

7. Lene Alexandra og Tom-Erik danser paso doble ~ «Viva» 1 til 26400

8. Mikkel og Therese danser slowfox ~ «I Wanna be Loved by you» 6 til 26400

Siste dans for Jenny & Egor..

Strutteskjørt og raske trinn var åpenbart ikke nok for å holde Jenny & Egor inne i det gode danseselskap lenger enn til andre program. Kanskje trodde hennes fans at femte plass på dommerlista var trygg grunn, men den gang ei.. Flere medier spekulerer i at Maria effekten slo til igjen, mens andre rett og slett mener hun var for kjent!? Jeg er nå ingen dommer men synes det var kjipt at de måtte ut allerede nå. De hadde fortjent noen programmer til.

jenny egor quickstepjenny egor quickstep1

 

jenny egor 2

Dagbladets spalte «Konfirmanten», denne lørdagen Guri Solberg:
image

Ha en strålende uke alle sammen!

Siden Gyda og Hans Petter skal danse slowfox på fredag, her er Gyda & Dag Ottos slowfox fra i fjor:-)

Spenningen stiger…

seher

Kveldens resultater:

  Trine Tor Alexandra Christer Sum Dommernes plassering Differanse
Mikkel & Therese 7 7 7 7 28 4 -2
Hanne & Asmund 6 6 6 6 24 7 -5
Sigurd & Ingrid Beate 4 2 4 4 14 10 -1
Siri & Lars Alexander 6 6 6 8 26 5 -5
Tor & Maria 7 9 9 9 34 1 + 8
Tore Andre & Nadya 8 8 7 7 30 3 + 5
Lene & Tom Erik 9 9 7 8 33 2 + 6
Burre & Gyda 6 6 6 6 24 7 -1
Jenny & Egor 7 6 6 7 26 5 – 4
Gaute & Elena 6 5 6 6 23 9 + 2
  66 64 64 68      

Hele 8 poeng mer til Tor & Maria, og minus 5 til Hanne & Asmund og Siri & Lars Alexander.

Blir fryktelig spennende i omdansen nå, håper virkelig det holder for mine favoritter denne gangen 😉

Premiere og blogg jubileum!

Endelig, bare en halv time til det braker løs, dette blir SÅ gøy! Tenk det, fjerde sesong allerede og dansesending nummer 31!
Kunne egentlig hvert i Nydalen jeg nå, men klarte ikke å få det til, selv om jeg veldig gjerne skulle vært der i dag, så kommer det forhåpentligvis nye sjanser senere i høst, dette er jo bare begynnelsen;-) Men skal hvertfall få med meg hvert eneste sekund av alt som sendes både på tv og på nett, er veldig spent på hvordan nettsatsingen fra Greenroom vil bli!

De magiske tallene for fredagskveldene denne høsten er som følger:

Lene Alexandra Øien & Tom-Erik Nilsen ~ cha cha cha

829 49 101 – SMS 1 til 26400

Hans Petter Buraas & Gyda Kathrine Bloch Thorsen ~ engelsk vals

829 49 102 – SMS 2 til 26400

Tor Endresen & Maria Sandvik ~ rumba

829 49 103 – SMS 3 til 26400

Gaute Ormåsen & Elena Bokoreva ~ cha cha cha

829 49 104 – SMS 4 til 26400

Hanne Krogh & Asmund Grinaker ~ engelsk vals

829 49 105 – SMS 5 til 26400

Mikkel Gaup & Therese Cleve ~ cha cha cha

829 49 106 – SMS 6 til 26400

Jenny Skavlan & Egor Filipenko ~ rumba

829 49 107 – SMS 7 til 26400

Janne Formoe & Jan Erik Hansen ~ engelsk vals

829 49 108 – SMS 8 til 26400

Sigurd Sollien & Ingrid Beate Thompson ~ rumba

829 49 109 – SMS 9 til 26400

Siri Kalvig & Lars Alexander Wiulsrud ~ cha cha cha

829 49 110 – SMS 10 til 26400

Tore André Flo & Nadya Khamitskaya ~ engelsk vals

829 49 111 – SMS 11 til 26400

Noe sier meg at Telenor
og Tv 2 blir rike på meg de neste 10 ukene… 😉

Ellers er det veldig koselig å se at deltakerne har begynt å blogge, håper de blir minst like ivrige som det mange var i fjor!

Listefeber, ukens oppdatering:

  1. Siri Kalvig & Lars Alexander Wiulsrud
    ( 1143 poeng )

  2. Gaute Ormåsen & Elena Bokoreva Wiulsrud
    ( 715 poeng )

  3. Janne Formoe & Jan Erik Hansen
    ( 615 poeng )

  4. Hans Petter Buraas & Gyda Bloch Thorsen
    ( 532 poeng )

  5. Mikkel Gaup & Therese Cleve

    ( 406 poeng )

  6. Tore Andre Flo & Nadya Khamitskaya
    ( 392 poeng )

  7. Jenny Skavland & Egor Filipenko
    ( 389 poeng )

  8. Hanne Krogh & Asmund Grinaker

    ( 368 poeng )

  9. Sigurd Sollien & Ingrid Beate Thompson
    ( 342 poeng )

  10. Tor Endresen & Maria Sandvik
    ( 315 poeng )

  11. Lene Alexandra Øien & Tom Erik Nilsen
    ( 288 poeng )

Premiere og blogg jubileum!

Endelig, bare en halv time til det braker løs, dette blir SÅ gøy! Tenk det, fjerde sesong allerede og dansesending nummer 31!
Kunne egentlig hvert i Nydalen jeg nå, men klarte ikke å få det til, selv om jeg veldig gjerne skulle vært der i dag, så kommer det forhåpentligvis nye sjanser senere i høst, dette er jo bare begynnelsen;-) Men skal hvertfall få med meg hvert eneste sekund av alt som sendes både på tv og på nett, er veldig spent på hvordan nettsatsingen fra Greenroom vil bli!

De magiske tallene for fredagskveldene denne høsten er som følger:

Lene Alexandra Øien & Tom-Erik Nilsen ~ cha cha cha

829 49 101 – SMS 1 til 26400

Hans Petter Buraas & Gyda Kathrine Bloch Thorsen ~ engelsk vals

829 49 102 – SMS 2 til 26400

Tor Endresen & Maria Sandvik ~ rumba

829 49 103 – SMS 3 til 26400

Gaute Ormåsen & Elena Bokoreva ~ cha cha cha

829 49 104 – SMS 4 til 26400

Hanne Krogh & Asmund Grinaker ~ engelsk vals

829 49 105 – SMS 5 til 26400

Mikkel Gaup & Therese Cleve ~ cha cha cha

829 49 106 – SMS 6 til 26400

Jenny Skavlan & Egor Filipenko ~ rumba

829 49 107 – SMS 7 til 26400

Janne Formoe & Jan Erik Hansen ~ engelsk vals

829 49 108 – SMS 8 til 26400

Sigurd Sollien & Ingrid Beate Thompson ~ rumba

829 49 109 – SMS 9 til 26400

Siri Kalvig & Lars Alexander Wiulsrud ~ cha cha cha

829 49 110 – SMS 10 til 26400

Tore André Flo & Nadya Khamitskaya ~ engelsk vals

829 49 111 – SMS 11 til 26400

Noe sier meg at Telenor
og Tv 2 blir rike på meg de neste 10 ukene… 😉

Ellers er det veldig koselig å se at deltakerne har begynt å blogge, håper de blir minst like ivrige som det mange var i fjor!

Listefeber, ukens oppdatering:

  1. Siri Kalvig & Lars Alexander Wiulsrud
    ( 1143 poeng )

  2. Gaute Ormåsen & Elena Bokoreva Wiulsrud
    ( 715 poeng )

  3. Janne Formoe & Jan Erik Hansen
    ( 615 poeng )

  4. Hans Petter Buraas & Gyda Bloch Thorsen
    ( 532 poeng )

  5. Mikkel Gaup & Therese Cleve

    ( 406 poeng )

  6. Tore Andre Flo & Nadya Khamitskaya
    ( 392 poeng )

  7. Jenny Skavland & Egor Filipenko
    ( 389 poeng )

  8. Hanne Krogh & Asmund Grinaker

    ( 368 poeng )

  9. Sigurd Sollien & Ingrid Beate Thompson
    ( 342 poeng )

  10. Tor Endresen & Maria Sandvik
    ( 315 poeng )

  11. Lene Alexandra Øien & Tom Erik Nilsen
    ( 288 poeng )

Vals, rumba & cha cha cha – bare en uke igjen!!

Premiere dansene er klare:

Lene Alexandra og Tom-Erik ~ cha cha cha – «Let's Get Loud», Jennifer Lopez

Hans Petter og Gyda ~ engelsk vals – «Are You Lonesome Tonight», Elvis Presley

Tor og Maria ~ rumba – «Fields of Gold», Sting

Gaute og Elena ~ cha cha cha – «Dance With Me», Debehla Morgan

Hanne og Asmund ~ engelsk vals – «Take it to the Limit», Tom Jones

Mikkel og Therese ~ cha cha cha – «Boogie Wonderland», Earth, Wind & Fire

Jenny og Egor ~ rumba – «Don't Know Why», Norah Jones

Janne og Jan Erik ~ engelsk vals – «Three Times a Lady», Commodores

Sigurd og Ingrid Beate ~ rumba – «I Heard it Through the Grapevine», Marvin Gaye

Siri og Lars Alexander ~ cha cha cha – «Pata Pata», Miriam Makabe

Tore André og Nadya ~ engelsk vals til «When I Need You», Celine Dion

Vals, rumba & cha cha cha – bare en uke igjen!!

Premiere dansene er klare:

Lene Alexandra og Tom-Erik ~ cha cha cha – «Let's Get Loud», Jennifer Lopez

Hans Petter og Gyda ~ engelsk vals – «Are You Lonesome Tonight», Elvis Presley

Tor og Maria ~ rumba – «Fields of Gold», Sting

Gaute og Elena ~ cha cha cha – «Dance With Me», Debehla Morgan

Hanne og Asmund ~ engelsk vals – «Take it to the Limit», Tom Jones

Mikkel og Therese ~ cha cha cha – «Boogie Wonderland», Earth, Wind & Fire

Jenny og Egor ~ rumba – «Don't Know Why», Norah Jones

Janne og Jan Erik ~ engelsk vals – «Three Times a Lady», Commodores

Sigurd og Ingrid Beate ~ rumba – «I Heard it Through the Grapevine», Marvin Gaye

Siri og Lars Alexander ~ cha cha cha – «Pata Pata», Miriam Makabe

Tore André og Nadya ~ engelsk vals til «When I Need You», Celine Dion