Årets Gullruten går av stabelen lørdag 9.mai på TV2, og i dag ble de nominerte offentliggjort. Og her var det mange flotte kandidater!

Har tatt bort de kategoriene som jeg ikke har noen favoritt i, og de som jeg virkelig håper vinner er de som er uthevet;-)

Og de nominerte er:

Beste underholdning

«Skal vi danse» produsert av Monster Entertainment for TV 2
«Senkveld» produsert av Monster Entertainment for TV 2
«Norges herligste – Galla», produsert av Rubicon TV for TVNorge
«Landeplage» produsert av Dinamo Story for NRK

Beste reality

«71 grader nord» produsert av Nordisk Film for TVNorge
«Da damene dro» produsert av Nordisk Film for TV 2
«Den store reisen» produsert av Strix Televisjon for NRK
«Hellstrøm rydder opp» produsert av Monster Entertainment for TV3

Beste TV-Drama

«Berlinerpoplene produsert» av NRK for NRK
«En god nummer to» produsert av Feelgood Scene Film og TV for TV 2
«Himmelblå» produsert av NRK for NRK
«Hvaler» produsert av Rubicon TV for TV 2

Beste humorprogram

«Tett på Tre» produsert av Seefood TV for TV 2
«Silent Library» produsert av Nordisk Film for TVNorge
«Nytt på nytt» produsert av NRK for NRK
«Golden Goal» produsert av Rubicon TV for TV 2

Beste kvinnelige skuespiller

Andrine Sæther i «Berlinerpoplene» produsert av NRK for NRK
Henriette Steenstrup i «En god nummer to» produsert av Feelgood Scene Film og TV, for TV 2
Lena Kristin Ellingsen i «Himmelblå» produsert av NRK for NRK
Line Verndal i «Himmelblå» produsert av NRK for NRK

Beste mannlige skuespiller (Klarte ikke velge:-) )

Espen Skjønberg i «Berlinerpoplene» produsert av NRK for NRK
Espen Eckbo i «Tett på tre»
produsert av Seefood TV for TV 2

Edward Schultheiss i «Himmelblå» produsert av NRK for NRK
Christian Skolmen i «En god nummer to» produsert av Feelgood Scene, Film og TV for TV 2

Beste kvinnelige programleder

Guri Solberg i «Skal vi danse» produsert av Monster Entertainment for TV 2
Kristin Skogheim i «Skogheims» produsert av Nordisk Film for TV 2
Nadia Hasnaoui i «Kvitt eller dobbelt» produsert av NRK for NRK
Solveig Kloppen i «Hjelpekorpset» produsert av Monster Entertainment for TV 2

Beste mannlige programleder

Thomas Numme i «Senkveld» produsert av Monster Entertainment for TV 2
Petter W. B. Schjerven i «Tingenes tilstand» produsert av Teddy TV for NRK
Hans Olav Brenner i «Bokprogrammet» produsert av NRKfor NRK
Eyvind Hellstrøm i «Hellstrøm rydder opp» produsert av Monster Entertainment for TV3

Beste nye TV-format

«Da damene dro» produsert av Nordisk Film for TV 2
«Den store reisen» produsert av Strix Televisjon for NRK
«Det store korslaget» produsert av Rubicon TV for TV 2
«Tingens tilstand» produsert av Teddy tv for NRK 

I tillegg er det fire kategorier uten nominerte hvor blant annet Folkets pris skal deles ut. Dette pleier være i samarbeid med Se&Hør, så kandidatene som vi kan stemme på blir sikkert offentliggjort der snart.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.